TVAROHOVÝ KOLÁČ S LESNÍM OVOCEM

Tento koláč je můj oblíbený. Má tvarohovo-citronovou chuť, která je s lesním ovocem naprosto dokonalá. Koláč je vyjímečný tím, že se peče v páře. Nemusíte se však bát, že byste museli mít speciální troubu, protože Vám bude stačit ta, kterou máte doma. I když recept vypadá složitě, tak opak je pravdou. Budete ho mít hotový za chviličku a po prvním ochutnání si ho zamilujete.

Korpus:

200 g     máslových sušenek (Bebe sušenky, lotusky, máslové věnečky)

70 g       rozpuštěného másla

Náplň:

750 g     polotučného tvarohu

100 g     moučkového cukru

4 ks        vejce

1 ks        citron

Ozdoba:

300g      Lesní ovoce (pokud neseženete čerstvé, můžete použít i mražené)

1lžč.      Solamylu (nebo jiného škrobu)

Cukr dle chuti a potřeby

Korpus:

Rozpustíme si máslo. Poté tyčovým mixérem rozdrtíme sušenky a do nich zamícháme rozpuštěné máslo. Nebojte se, když se i po přidání másla bude hmota drolit a drobit, to je naprosto v pořádku. Tuto směs nasypeme do koláčové formy (můžete použít i dortovou) a lžící popřípadě prsty směs utlačíme do formy i do jejích boků a dáme vychladit. Stačí na 10 minut.

Náplň:

Tvaroh, cukr, vejce a šťávu z jednoho menšího citronu smícháme dohromady, dokud nám nevznikne hladká náplň. Tuto náplň nalijeme na vychlazený korpus. Troubu si předehřejeme na 180°C . Když je trouba vyhřátá, vložíme na její dno plecháček s vodou a připravený koláč dáme péct. Pečeme na 180°C 10 minut, poté troubu stáhneme na 140°C a pečeme dalších 45-50 minut.

Hotový koláč necháme vychladnout a pak ho nejlépe přes noc dáme vychladit do lednice.

Ozdoba:

Do hrnce si dáme lesní ovoce, cukr a lžíci vody. Ovoce zahříváme, dokud nezačne pouštět šťávu, pak přidáme lžičku solamylu a zamícháme. Takto hotovou směs rovnoměrně navrstvíme na vychlazený koláč a necháme ztuhnout.

Koláč je nyní hotový a můžete si ho s radostí vychutnat 🙂

Přeji Vám úspěšné pečení a dobrou chuť!

Sweet Michaela

 

           

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 5 =