MĚKKÉ ITALSKÉ AMARETTI

Měkké sušenky amaretti jsou zcela odlišné od svých křupavých sestřenic, které můžete znát z obchodů. Svým měkkým středem jsou lahůdkou pro milovníky mandlí všude na světě. Amaretti jsou lahodné sladkosti, které se připravují z cukru, bílků a mandlí a jsou bezlepkové. Tyto sušenky jsou typickým receptem italského pečiva a existuje mnoho různých verzí v různých regionech, ale i v zahraničí, například ve Francii. Já si dneska připravila recept s nahrubo namletými, neloupanými mandlemi.

Mandle jsou skvělým zdrojem antioxidantů. Vitamin E je nejdůležitější antioxidant v těle a mandle jsou jedním z jeho nejhodnotnějších zdrojů. Jenže většina antioxidantů je obsažena ve slupce mandlí, a proto se konzumací mandlí bez slupek ochuzujeme o mnoho tělu prospěšných látek a to je jeden z důvodů, proč jsem recept připravila z neloupaných mandlí. Samozřejmě můžete použít i mandle loupané, nebo třeba mandlovou mouku. Potom budou amaretti krásně bílé a hladké.

Co budete potřebovat:

3 vejce

400 g neloupaných mandlí

190 g cukru krupice

2 lžíce amaretto likéru (můžete nahradit mandlovým extraktem, nebo vynechat)

kůru z jednoho citrónu

špetku soli

Postup:

Předehřejeme si troubu na 180°C.

Mandle si nameleme na hrubo, popřípadě na jemno. Já dělala v mixéru. Oddělíme si žloutky od bílků a bílky vyšleháme do tuha, tak aby nám stály špičky. V druhé míse si smícháme mandle, cukr, amaretto, kůru z citrónu a špetku soli. Do suché směsi pomalu stěrkou zapracováváme vyšlehané bílky do kompaktní hmoty, tak abyste lžičkou mohli tvořit bochánky. Pokud se vám těsto bude zdát řídké, přidejte mandle. Plech si vyložíme pečícím papírem a lžičkou tvoříme malé bochánky, jeden vedle druhého. Hotové bochánky vložíme do trouby a pečeme cca 20 minut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen − 9 =