PEČENÉ DÝŇOVÉ DONUTY

Když jsem našla tento recept v novém čísle časopisu Gurmet, tak jsem měla jasno! Musím to zkusit. Ze začátku jsem měla trošku trable, ale pak jsem si recept poupravila dle svého a najednou mi šla práce od ruky. Jedny s cukrem, vanilkou a skořicí a druhé s čokoládou, mletými mandlemi a skořicí. Určitě je vyzkoušejte, stojí to za to.

Těsto:

550 g                    hladká mouka

180 g                    dýňové pyré

120 ml                  mléko

100 g                    cukr krupice

70 ml                    oleje

1 ks                       vejce

1,5 lžičky            prášku do pečiva

1 lžíce                  perníkového koření

Rozpuštěné máslo, cukr, vanilkový cukr a skořice na obalení, popřípadě čokoládová poleva.

Postup:

V jedné míse smícháme dýňové pyré (recept na něj najdete zde ), mléko, vejce a olej. V druhé míse promícháme hladkou mouku, cukr, prášek do pečiva a perníkové koření. Směs suchých ingrediencí postupně zamícháváme do tekutých, dokud nám nevznikne hladké těsto. Pokud se bude těsto lepit, přidejte více mouky.

Těsto si rozválíme na tloušťku cca 3 cm a skleničkou vykrajujeme kolečka. Menší kulatou formičkou, nebo skleničkou uděláme dírku i uprostřed a klademe na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme v předem vyhřáté troubě na 180°C cca 10-15 minut.

Mezitím si rozpustíme máslo a smícháme cukr, vanilkový cukr a skořici. Ještě teplé donuty namáčíme v rozpuštěném másle a obalujeme ve směsi cukru a skořice.

Donuty můžete namáčet i v čokoládové polevě. Fantazii se meze nekladou.

Přeji Vám úspěšné pečení a dobrou chuť!

Sweet Michaela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 4 =