APPLE PIE ANEB AMERICKÝ JABLEČNÝ KOLÁČ

Tento koláč mám ráda pro jeho jednoduchost a hlavně jeho neodolatelnou vůni při pečení, kdy mi provoní celý byt. Vždy mi připomene, že už je podzim a pomalu se blíží zima. Apple Pie je již od 30. let 20. století jedním ze symbolů té opravdové Ameriky a Američané ho berou za jeden ze svých národních symbolů. Myslím si, že všichni známe scénu z filmu Prci, prci, prcičky, ve které si tenhle koláč střihnul jednu z hlavních rolí. Koláč se zpravidla podává horký se šlehačkou, nebo s vanilkovou zmrzlinou. Já ho preferuji samotný s horkým čajem či domácím svařákem.

Těsto:

225 g                    másla, pokojové teploty 

50 g                      krupicového cukru

350 g                    hladké mouky

1 vejce + 1 žloutek

Náplň:

2 kg                      jablek

125 g                    krystalového cukru

1 lžička                mleté skořice

20 g                      másla

špetka strouhaného muškátového oříšku 

šťáva z 1/2 citronu

malý hrneček mléka na polití

Těsto:

Změklé máslo a cukr utřeme do pěny, přidáme vejce a žloutek a zapracujeme do směsi. Po třetinách přidáváme mouku, dokud nám nevznikne krásně hladké těsto. Těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme min. hodinu odpočívat v lednici.

Náplň:

Jablka si oloupeme, zbavíme jadřinců a nakrájíme na měsíčky. Vložíme je do hrnce, přidáme cukr, skořici, muškátový oříšek, šťávu z citrónu, přilijeme 6 lžic vody a povaříme cca 4 minutky. Stáhneme z ohně, přidáme máslo a necháme ho rozpustit.

Troubu předehřejeme na 210°C. Těsto si rozdělíme na 2 části (větší a menší). Větší část si vyválíme a vyložíme pečící formu o průměru 23 cm až do krajů. Na těsto naneseme jablečnou směs.

Menší část těsta si vyválíme a tvoříme tenké proužky, které klademe na koláč. Pokud nechcete dělat proužky, můžete vykrajovat srdíčka, kolečka, hvězdičky a koláč jím obkládat, nebo celý koláč přikrýt a propíchat vidličkou. Zdobení je celé ve Vaší režii a na internetu najdete mnoho inspirace. Těsto potřeme mlékem a pečeme 20 – 25 minut.

Přeji Vám úspěšné pečení a dobrou chuť!

Sweet Michaela

 

 

           

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 + 6 =