ČOKOLÁDOVÝ KOLÁČ

 

Dlouho jsem hledala čokoládový koláč, který by byl opravdu čokoládově čokoládový a tento koláč takový opravdu je. Budete ho mít hotový během 20 minut (bez chlazení) a výsledek Vás velmi mile překvapí. Dozdobit si ho můžete na tisíce způsobů dle Vaší chuti. Ovoce, ořechy, kokos, strouhaná čokoláda, karamel, oblíbené bonbóny, fantazii se opravdu meze nekladou.

Korpus:

250 g                    čokoládových sušenek

80 g                      másla

Náplň:

500 ml.                 smetany ke šlehání

100 g                    moučkového cukru

500 g                    hořké čokolády (50% – 70% obsahu kakaa)

Korpus:

Rozehřejeme si troubu na 180°C. Rozpustíme si máslo. Tyčovým mixérem rozdrtíme sušenky a do nich zamícháme rozpuštěné máslo. Nebojte se, když se i po přidání másla bude hmota drolit a drobit, to je naprosto v pořádku. Tuto směs nasypeme do koláčové formy (můžete použít i dortovou) a lžící popřípadě prsty směs utlačíme do formy i do jejích boků. Korpus vložíme do trouby a pečeme 10 minut.

Náplň:

Do hrnce si dáme moučkový cukr, na něj nalámáme hořkou čokoládu a zalijeme smetanou. Hrnec dáme na plotýnku na střední plamen a ohříváme, dokud se čokoláda nerozpustí. Bude to trvat přibližně 10 minut. Vyndáme korpus z trouby a čokoládovou směs na něj nalijeme. Počkáme až směs i korpus vychladnou a hotový koláč dáme přes noc ztuhnout do lednice.

Nakonec koláč dozdobíme dle Vaší chutě a fantazie. Já použila mleté mandle, maliny, borůvky a lístky meduňky.

 

Přeji Vám úspěšné pečení a dobrou chuť!
Sweet Michaela

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − 18 =